Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2010

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ.....

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟς- ΠΑΝΣΕΡΑΪΚΟΣ ......2-0

Εξαιρετική εμφάνιση των Σερρών στο ΟΑΚΑ που έκλεψαν τις εντυπώσεις !!!!!!
Πολύ πιο δύσκολα από αυτό που δείχνει το 2-0 οι "πράσινοι" πήραν το τρίποντο και διατηρήθηκαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.Ο Πανσερραϊκός έκανε και έχασε πολλές και κλασικές ευκαιριες, ο Παναθηναϊκός πιο ουσιαστικός έβαλε τις λίγες που δημιούργησε. Αρκετά τα σφυρίγματα αποδοκιμασίσς από τους φιλάθλους προς την ομάδα και προβληματισμός για την άσχημη εμφάνιση .....Τα γκολ πέτυχαν Μπουμσόνγκ και Σισέ...

---------------------------------------------------------------------

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ     ....0-1

Στο ντεμπούτο του Μπόζινταρ Μπάντοβιτς στον πάγκο τους, οι “Φαίακες” επικράτησαν του Πανιώνιου με 1-0 χάρη στο γκολ του Φλαβίνιο στο 17ο λεπτό....Ο Πανιώνιος πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις φάσεις που δημιούργησε με αποτέλεσμα να γνωρίσει την 4η φετινή ήττα μέσα στο σπίτι του .

-------------------------------------------------------------------------------------

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ     .....1-1

Ο Εργοτέλης κατάφερε για έκτη συνεχόμενη σεζόν να μην ηττηθεί στο Καυτανζόγλειο.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 39ο λεπτό με τον Ρομάνο, μετά από σέντρα του Λεάλ.Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους στη συνέχεια και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση χάρη στο εκπληκτικό γκολ από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λίμα στο 52ο λεπτό. Το 1-1 δεν άλλαξε μέχρι το τέλος παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη